Siyaset

CHP İL BAŞKANI AKBABA KANDİL MESAJI YAYINLADI

CHP İL BAŞKANI AKBABA KANDİL MESAJI YAYINLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Mevlid Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda tüm İslam alemine barış ve huzur temennisinde bulundu.

Kardeşlik dini İslam coğrafyasının günümüzde adeta bir ateş çemberi içinde olduğunu belirten Mahir Akbaba, "Hz. Muhammed'in getirdiği dostluk ve barış dini İslam, maalesef dünyada terörizmle birlikte anılır olmuştur. Atatürk'ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti Müslümanların barış ve huzur içinde yaşayabildiği yegane ülke iken günümüzde bu ateş çemberinin içine çekilmek istenmektedir" dedi.

Son yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını adeta yok saydığını savunan Akbaba, Atatürk'ün "Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur" sözlerine atıfta bulunarak, Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin önemine vurgu yaptı.

Akbaba, "Çevremizde ve İslam dünyasında ihtiyaç duyulan huzur, barış, dostluk, kardeşlik ortamının tesisi için şekilcilik ve gösterişten çok, muhteva ve samimiyet yani Peygamberimizin güzel ahlaktaki örnekliği öne çıkmalıdır. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının Mübarek Mevlit Kandilini en içten duygularımla kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.

Etiketler
Paylaşım twitter        

Yorumlar


Yazarlarımız
Puan Durumu